Durisol plokk
Kasutaja menüü

Registreeru

Unustasin parooli.

Kasutajaid kokku: 6307

Durisoli plokid
Kaup:
© 2005-2024 a. Koduinfo OÜKontaktKoostööpakkumisedSisukordKasutusjuhendRSS feed
Durisol

Durisol - ökoloogiline ehitusmaterjal!

MIS ON DURISOL? DURISOLI TOOTMINE MIKS DURISOL? DURISOLI EHITUS DURISOLI VAHELAGI DURISOLI PLOKID DURISOLI ARVESTUS DURISOLI KOKKUVÕTE

Koduinfo foorum

Koduinfo blogi

Durisoli galerii

Mis on Durisol?

Kuuselaastud

Üle 60 aasta tagasi loodi ja patenteeriti see unikaalne toode ära Hollandis. Praeguseks on Durisoli plokist maju ehitatud üle terve Kanada, USA ja Euroopa, sealhulgas sellistes põhjamaades nagu Inglismaa, Rootsi, Soome ning juba üheksa aastat Leedus ja viis Lätis. Eesti ehitusturule jõudis see toode 2007. aasta augustis.

Durisoli seinaehitussüsteem on originaalne soojustatud puidust vorm, mille sisse valatakse hiljem betoon.

Ploki põhikomponendiks on puit: kuuselaastud (90%) segatakse mineraalidega (8%) ja portlandtsemendiga (2%). Durisol plokk on kerge, poorne ja väga vastupidav. Materjalil on suurepärased soojus- ja heliisolatsiooniomadused ning tulelevimiskoefitsient on null; materjal ei mädane, on seene-, hallitus- ja külmakindel. Kuna materjal on saadud ringleva tootmisprotsessi teel, on ta keskkonnasõbralik ning ei erita toksilisi aineid.

Kuna plokid on väga kerged (6-14 kg), on nendest ka kerge ehitada. Sobiva mõõdu saab lõigata tavalise käsisaega.

Ehituse käigus laotakse plokid segu kasutamata üksteise peale. Korraga laotakse nii sise- kui välisseinad. Ühe ruutmeetri seina ladumiseks on vaja ainult kaheksa plokki. Kui seinte kõrguseks on saavutatud üks meeter, valatakse ploki avadesse betoon (kergem teha betoonpumba abil) ning lisatakse armatuur.

Tavalise eramaja ehituseks piisab kolmest ehitajast. Sellise tööjõuga kerkivad majaseinad keskmiselt üks meeter ühe-kahe päevaga (korraga nii sise- kui välisseinad).

Parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav ehitada Durisol plokkidest ka vundament. Selliselt moodustab plokke täitev betoon ühtse staatilise südamiku taldmikust katuseni. Kõik seinad on omavahel ühendatud ja tekib monoliitne soojustatud raudbetoonkarp.

Antud tehnoloogia ei vaja eraldi silluse paigaldamist avade kohtadele. Sillused valmistatakse samadest plokkidest ehituse käigus.

Välisseinaplokid on koos soojustusega ja pärast nende paigaldust jääb soojustuse töö ära. Nüüd vajavad välisseinad ainult krohvimist (kasutatakse tavakrohvi) ja värvimist, siseseinad pahteldatakse ning tehakse lõppviimistlus.

Durisolist ehitatud maja on tugev, soe ja valmib kiiresti.

Durisoli video (127 Mb)

<<Tagasi Edasi >>