Durisol koosneb 98% looduslikest materjalidest. Põhiliseks komponendiks on puit, mida on tervelt 90%, lisanduvad mineraalid 8% (savi ja vaik) ning tugevduseks on lisatud 2% tsementi.
Plokid laotakse kuival meetodil segu kasutamata ja hiljem täidetakse betooniga, millega saavutatakse ehitise tugevus. Durisol on väga heade soojus-, heli-, niiskus- ja tulepüsivuse omadustega ning sobib kasutamiseks nii vundamendi kui seinte ehituseks.
- Täislahendus (vundament, siseseinad, välisseinad)
- Kerge, lihtne, tugev, soe, „hingav“, looduslik, niiskus-, hallitus-, tule-, mürakindel.
- Madala energiavajadusega maja ehitus
- Puuduvad külmasillad
- U=0,19 standard
- 5 cm lisasoojustusega on U=0,15
- Kuni 30% efektiivsem ehitus
- Küttekulud kuni 30% väiksemad
- Ei vaja kogenuid ehitajaid ja rasketehnikat
Kõrgendatud soojusisolatsioon + soojuse akumuleerimine
Ainulaadne soojusisolatsioon, 37,5 cm paksustel 17,5 cm vahtpolüsteroolkihiga plokkidel on soojustakistus R = 5,15 m²K/W ja soojusjuhtivus U = O,19 W/m²K. (Durisoli plokid DSs 30/12 on ainuke materjal, mille soojustakistus ulatub 30 cm paksuste seinte korral R=3,25);
Durisoli seintes toimub soojuse akumuleerumine (betoonsambad akumuleerivad soojuse ja hoiavad ruumide temperatuuri ühtlasena).
Kütteperioodil väheneb soojusenergia vajadus kuni 30%.
Suurepärane veeauru difusioon
Puidu kasutamine annab seinale hingamisvõime. Puidu eriline töötlemine tootmisprotsessi käigus annab sellele deformatsioonikindluse veeauru sisseimamisel ja ülekandmisel. Plokkide poorne struktuur, naturaalsete koostisosade kasutamine ja seinte hingamisvõime tekitavad hoones tervisliku keskkonna.
Maksumus
Ehitisemaksumust on võimalik arvutada erinevat moodi. Võttes arvesse lihtsalt materjali- ja töötasu ei tule kohe tervikpilt välja. Enamused materjalid vajaval ka lisakulutusi.
Durisoli ehituse puhul jäävad ära nt sellised tööd nagu: soojustus, vööde valamine ning avade sildamisel pole vaja kasutada rasketehnikat. Durisol sillused on kuni 6 m pikkused, soojustatud ning paigaldatavad käsitsi kas või ühe inimese.
Kogemusteta ehitaja võib Durisolist laduda 3 m² seinapinda tunnis, ning kvalifitseeritud ehitaja kuni 10 m² tunnis. Lisaks saab ehitada sõltumata ilmastiku oludest.
Soojusjuhtivus
Durisoli soojustuseks on valitud hall peno. Tänu selle uuele täiustatud soojustusele on saavutatud seina soojusjuhtivuseks 0.19. Lisades seinale tuuletõkke on võimalik kerge vaevaga saavutada veel paremat tulemust ehk 0,15.
Ökoloogiline Durisol
Durisoli tootmisel on saavutatud 100% kasutus, kõik tootmisjäägid lähevad taaskasutusse. Käib pidev ringlev protsess, mis ei vaja palju energiat. Tootmises puuduvad põletusprotsessid ning mürgised gaasid. Samuti ei teki tootmise ajal heitvett. Suur osa tootmises kasutatavast veest naaseb plokkide kuivamisel puhta veeauruna keskkonda. Seega on mõju keskkonnale pea olematu.
Plokid ei sisalda kahjulikke lisaaineid. Kõik koostisosad on looduslikud. Materjal neelab suurepäraselt veeauru, suurendades nii CO2 ja hapniku hulka. Samuti juhitakse materjali välispinnale mitmed mürgised keemilised ühendid ja siseruumide õhk muutub puhtamaks.
Durisol plokkide pH tase on 11-12 (kõrgleeliseline). Leeliseline keskkond takistab seente, hallituse ja viiruste arengut. Praktikas kasutatakse leeliselisi materjale (näiteks lupja) piimatööstuste ja muude ranget hügieeni nõudvate ehitiste seinte valgendamiseks.
Helipidavus
Millist hoonet me ka ei ehitaks eluhoonet või tootmishoonet, ühe- või mitmepereelamut, helipidavus on alati tähtis. Durisoli helipidavus on kuni 63 dB, ning helineelduvus kuni 11dB. Poorne materjal pakub elanikele suurepärase helikindla keskkonna.
Tänu elastsetele ja poorsetele kihtidele summutavad Durisoli plokkidest ehitatud seinad heli ning tekitades materjaliosakeste vahel mikroskoopilist hõõrdumist, muundavad nad helienergia soojuseks.
Tänu heale helineelduvusele ehitatakse Durisolist ka helibarjääre teede ääres.
Kommunikatsioonid
Ehituse käigus on võimalik plokkide avadesse enne betooniga täitmist paigaldada ka vee-, kanalisatsiooni- , ventilatsioonitorusi ning elektrikaableid.
Niiskuse ja tule vastupidavus.
Tänu töötlemisega mineraalidega on Durisol vastupidav niiskusele ja tulele, ta ei mädane ega hallita ning ei põle ega hõõgu ning takistab tule levikut. Läbi viidud katsetustel oli kuumuseks 1100 C nelja tunni jooksul ja Durisol pidas selle kenasti vastu.
Lihtne viimistlus
Durisol on poorne materjal, mis muudab seinte lõppviimistluse ülilihtsaks. Soojusisolatsioon on plokkidesse integreeritud, seega ei ole vaja näha vaeva fassaadi või siseseinte soojustamisega. Plokke on lihtne krohvida ka krohvivõrku kasutamata või katta muu dekoratiivse materjaliga.
Teema Durisoli eelised on pärit Koduinfo blogist