Parim perele, parem keskkonnale!

Koduinfo blogis ilmunud postitused

Parim perele, parem keskkonnale!

PostitusPostitas Service » 05 Juul 2011 13:38

Kõik me tahaksime elada unistuste kodus. Aga milline see on? Kodu peaks vastama täpselt meie vajadustele: kvaliteetne, mugav, soe ning madalate energiakuludega.



Et seda saavutada, tuleb majaehituseks põhjalikult valmistuda. Majaehituses ei käi kunagi kõik korraga, vaid see töö koos- neb etapilistest valikutest: valitakse maja asukoht ja projekt, siis otsitakse vastust küsimustele, mil- lest ehitada ja kuidas ehitada jne.

Ökomaja terviklahendus
Koduinfo OÜ alustas oma tegevust 2005. aasta veebruaris eesmärgiga pakkuda eraisikutele ja kinnisvaraarendajatele kõike majaehituseks vajalikku ühest kohast.
Poola arhitektuuribüroo ARCHON+ tüüpmajade projektide esindamisele lisandus 2007. aasta alguses unikaalne ökoloogiline ehitusplokk DURISOL. 2010. aasta aprillist täienes kaubavalik STEICO ökomaterjalidega.
Tänaseks oleme kasvanud firmaks, kes suudab pakkuda kliendile majaehituse terviklahendust: projekt, seinaehitusmaterjal, ehitusplaadid, katusekonstruktsioon ja soojustus.
Need kaubagrupid teevad koostööd rahvusvahelisel tasemel juba mitmeid aastaid, ehitades klientidele väikese energiavajadusega ja passiivmaju.

Ökomaja – mis see on?
Paljud soovivad ehitada maja tervislikest materjalidest, kuid mis need täpselt on ja kuidas neid kogu valikust eristada, on keeruline küsimus.
Mis siis ikkagi on ökomaterjal? Kas piisab ainuüksi väidetest, et toode sisaldab looduslikke komponente? Või vajame midagi rohkemat?
Euroopas on vastavad organisatsioonid (näiteks Natureplus ja IBO Österreichisches Institut für Baubiologie und Bauökologie), mis rangete nõuete ja kontrollimisega garanteerivad kõrgetasemeliste toodete kvaliteeti. Nad teevad koostööd maailma juhtivate teadusasutustega, uuri- des kogu toote elutsüklit: toorainet, tootmist, ehitusprotsessi, kasutamist ning taaskasutamisvõimalust. Vähemalt 85% komponentidest peavad olema taastuvast toorainest. Vastavaid öko-sertifikaate omavad nii Durisol kui Steico.
Koduinfol on pakkuda 733 majaprojekti firmalt Archon+. Nende hulgast leiab endale sobiliku ka kõige nõudlikum klient. Võimalikud on muudatused või koguni uue projekti koostamine. Kui aga projekt juba olemas, arvutame välja vajalikud materjalikogused.

Unikaalsed Durisoli ehitusplokid
Durisol loodi üle 60 aasta tagasi Hollandis ja siis ka see unikaalne toode patenteeriti. Praeguseks on Durisoli plokist maju ehitatud Euroopas, Kanadas ja USAs. Kaksteist aastat tagasi võeti Durisoli plokid kasutusele Leedus ja seitse aastat tagasi Lätis. Eesti ehitusturule jõudis see toode 2007. aasta augustis.
Durisoli seinaehitussüsteem on originaalne soojustatud puidust vorm, mille sisse valatakse hiljem betoon.
Ploki põhikomponent on kuuselaastud (90%), mis segatakse põhiliselt savi ja vaiguga (8%) ning portlandtsemendiga (2%). Durisoli plokk on kerge, poorne ja väga vastupidav. Materjalil on suurepärased soojus- ja heliisolatsiooniomadused ning tulelevimiskoefitsient on null; materjal ei mädane, on seene-, hallitus- ja külma- kindel. Materjal on saadud ringleva tootmisprotsessi teel, ta on keskkonnasõbralik ega erita toksilisi aineid.
Kuna plokid on väga kerged (6–14 kg), on nendest ka kerge ehitada. Sobiva mõõdu saab lõigata tavalise käsisaega. Ehituse käigus laotakse plokid segu kasutamata üksteise peale. Korraga laotakse nii sise- kui välisseinad. Ühe ruutmeetri seina ladumiseks on vaja ainult kaheksa plokki. Kui seinte kõrguseks on saavutatud üks meeter, valatakse ploki avadesse betoon ning lisatakse armatuur.
Tavalise eramaja ehituseks piisab kolmest ehitajast. Sellise tööjõuga kerkivad majaseinad keskmiselt üks meeter kahe-kolme päevaga.
Parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav ehitada Durisoli plokkidest ka vundament. Nii moodustab plokke täitev betoon ühtse staatilise südamiku taldmikust katuseni. Kõik seinad on omavahel ühendatud ja tekib monoliitne soojustatud raudbetoonkarp. Tehnoloogia ei vaja eraldi silluse paigaldamist avade kohtadele. Sillused valmistatakse samadest plokkidest ehituse käigus.
Välisseinaplokid on koos soojustusega ja pärast nende paigaldust jääb soojustuse töö ära. Nüüd vajavad välisseinad ainult krohvimist ja värvimist, siseseinad pahteldatakse ning tehakse lõppviimistlus. Durisolist ehitatud maja on tugev, soe ja valmib kiiresti.

Vastupidav Steico ökopuit
Steico AG alustas tegevust Saksamaal 1960. aastal ning on praeguseks Euroopa turuliider kvaliteetsete naturaalsest puitkiust ehitusmaterjalide tootmisel. Ehituspaneelide tootjana on ta üks esimestest, kes sai FSC (Forest Stewardship Council) sertifikaadi kui täisväärtuslikust looduslikust puidust toodete valmistaja. Puit kui looduslik ja taastuv materjal on meile tuttav heade soojapidavuse ja sisekliimat reguleerivate omaduste poolest ning meie aastakümnete pikkuse
puidutöötlemise kogemuste tulemusena on sel- lest valminud looduslik ehitusmaterjal.
Uusim tehnoloogia võimaldab toota inno- vaatilist ja küttekulusid vähendavat soojustust ja konstruktsioone. Puidukiud seotakse omavahel keemiliste aineteta. Lisaks toodetakse ka ehituskonstruktsioonide detaile. Steicol on tooteid terve maja ehituseks: kandekonstruktsioonid, soo- justus, vihmakindlad katused ja ehitusplaadid. Kandekonstruktsioonid järgivad looduse eeskuju – minimaalsed mõõtmed ja väike kaal tagavad suure koormustaluvuse. Kõiki tooteid on kerge töödelda, nad on väga nahasõbralikud ja kulumiskindlad.

DURISOL+STEICO
Kasutades neid kahte unikaalset kaubamärki koos, on võimalik ehitada madala energiavajadusega ning passiivmaja.
Nad sobivad nii eramajade kui kõrghoonete ehituseks:

• lahendus vundamendist katuseni
• head soojaomadused alates U = 0,19
• avade silded kuni kuus meetrit
• tulekindel REI 90 minutit
• mürakindel 60 dB
• sobib kõikide majade konstruktsioonidega
• kõrghooned kuni 15 korrust • 98% looduslik • „hingav materjal” • hallitusvaba
• tugev • lihtne • kerge • kiire • sobib ehitamiseks ka talvel

Need on ehitusmaterjalid paljudeks põlvkondadeks.


Teema Parim perele, parem keskkonnale! on pärit Koduinfo blogist

Service
Staff
 
Postitusi: 4
Liitunud: 25 Juul 2008 23:40
Asukoht: Ropkamõisa 10, Tartu

Mine Koduinfo blogi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist

cron